Yazı Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 09:52 Bu yazı 1710 kez okundu
 
İNKÂR MI,Yoksa İKRÂR ve İFSÂT MI?
Ayhan BAYRAM
adommedya@gmail.com
 
 

İNKÂR MI,Yoksa İKRÂR Ve İFSÂT MI?
Asrın/Sabık Başbakanı A.Davutoğlu,kendisinin Başbakan olduğu(7 Haziran-1 Kasım 2014 yılı) seçim sürecindeki-Hendek olayını-işaret ederek; Eğer"Terörle mücadele konusuyla" ilgili dosyalar açılırsa,birçok insan-insan içine çıkamaz-demiş. İyi de!
Galiba DAVUTOĞLU Ahmet Bey, o muğlak kaotik dönemde;Genel Başkan/Başbakan sıfatlarıyla beraber,ülkenin en güçlü partisinin/Akparti ve iktidarının tepedeki en güçlu ve en yetkin kişisi olduğunu unutmuş olmalı,ki bunları söylüyor..
Yani!
Aslında kendisinin(iktidarının karanlikta kalmiş) aciz,çaresiz ve işlevsiz yüzünü(sözde) itiraf ve ifşa etmek uzere aydınlatmaya ve bununla da (geçmışte,kendisini görevlerinden alan ve şimdi de kendisine göre,yeni bir siyasi parti kurmasinı daengellemeye çalışan)mevcut Akparti Lideri ile yönetimine-göndermede bulunarak;Onları da, elinde varsaydığı(Siyasal santaj)kozunun önem ve değerine inandırarak-durdurmak,tamamen vazgeçirerek rahatlamak istiyor..
Peki bu mümkün mü?
Bence değil,çünku;Davutoğlu'nun-Başbakan olarak bildiğini,bu ülkede-sade yurttaş olarak duymayan- bilmeyen kaldı mı ki?
Yanı!
Davutoğlu;
Ucu kime ve neye dokunacaksa dokunsun,Ya 
(Devlet Ve Milletin) fayda ve yararına bildiği her şeyi-Adam gibi-kamuoyunun karşısina çıkararak onu bilgilendirmek amaciyla itiraf ve ikrar etmek üzere açıklayacak,
Ya da (Devlet Ve Milletin)zararına olan hiç bir konuda(şimdiye kadar yaptığı gibi susarak)inkâr ederek,asla "İfsâta" da yer vermeden ebediyyen konuşmayacak. 
Çünkü. 
Başbakanken,milletin hayırve yararina olan-haklı konularda bile korkup-tırsıp konuşamayanların; Sonradan,kendi hayır ve yararına ön gördükleri  konularda konuşmalarınin asla hiç bir akıl,izan,  ahlak ve erdemle örtüşür bir durumu yoktur..
Yani!
Ahmet Davutoğluna geçmiş olsun-artık;Bundan sonra-Susmanin ya da konuşmanın-hiç kimse için çok fazla da bir önemi yok! Yapacak bir şeyi de yok..
Sevgilerimle.
Ayhan Bayram.

 
Etiketler: İNKÂR, MI,Yoksa, İKRÂR, ve, İFSÂT, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı