Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 17:14 Bu haber 1887 kez okundu
 
Metal Yorgunluğuna Son Verelim
Yerel yönetim bir öncülük yaparak, çiftçilerimizin üretmiş olduğu mamullerin satışını yaptırarak vatandaşa istihdam sağlayabilir.
SİYASET Haberi
Metal Yorgunluğuna Son Verelim

Metal Yorgunluğuna Son Verelim

Bu program; Adom Medya Bünyesinde Yayın Hayatını Sürdüren Start Tv ve Start Türk Stüdyolarında Yayına Hazırlamıştır.

Adom Medya Bünyesinde Yayın Hayatını Sürdüren Start Tv ve Start Türk’te yayınlanan Nezir Karayün ile Hürbakış programının konuğu Yeniden Refah partisi Büyükçekmece ilçe başkanı Orhan Yiğit oldu.

 Heyecanını Kaybettiyse, Üretemiyorsa Bıraksın

Yeniden Refah partisi Büyükçekmece ilçe başkanı Orhan Yiğit; “Büyükçekmece yüz ölçümü olarak geniş ve güzel bir ziraat bölgesidir. Yerel yönetim bir öncülük yaparak, çiftçilerimizin üretmiş olduğu mamullerin satışını yaptırarak vatandaşa istihdam sağlayabilir. Belediye Başkanlığı için 30 yıl uzun bir süre Belediyecilik aşkla, şevkle yapılan bir iştir, uzun zaman olduğu için Dr. Hasan Akgün’ün aşkı bitmiş olabilir. Çalışmaları hususunda  Mimarsinan, Muratçeşme mahallesinde oturuyorum henüz bir çalışma göremedik, özellikle yollarımız olmak üzere bir çok eksiklerimiz bulunmakta. Heyecanını kaybettiyse, üretemiyorsa bıraksın. Biz Yeniden Refah partisi olarak Büyükçekmece yönetimine talibiz.”

Borç Alma Dönemine Son Verilmeli

19 yıldır yöneten idarenin bugün geldiği durum kötü. Bugün ekonomik olarak büyük sıkıntılarımız var, ister yerel ister genel yönetim olsun vatandaşımızı ekonomik olarak istediği yere getiremezler. Pandemi dolayısıyla ülkemiz zor durumda vatandaşlarımız fedakârlık yapıyor gerekli olduğu halde bizde yapmaya hazırız. fakat devletten bir fedakarlık göremiyoruz. Ekrem İmamoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığına geldiğinde dış kaynaklardan borç alımları başladı, biz kendi kaynaklarımızı kullanmalıyız, bunları hükümetin çözmesi lazım ve bu borç alma dönemine son verilmeli.

Milli Ekonomi Kitabımızı Çıkardık

Corona virüsü kapsamında sağlık bakanlığının yapması gereken çalışmaları yaptığını düşünüyorum. Bu zorlu süreçte temizlik, maske ve mesafe kuralına uymak şuan ki şartlarda pek mümkün değil, toplu ulaşım ile ilgili ciddi sıkıntılar var. Simülasyon ekiplerinin desteği alınarak yeni çözümler üretilebilir.

Yeniden Refah Partisi olarak genç birliğimizle yola çıktık. Kendi milli kaynaklarımızla kalkınma arzumuz var. Bu uğurda Milli Ekonomi kitabımızı çıkardık, en kısa sürede yayımlanması temennimiz. Hiçbir karşılık beklemeyen tek kuruluşuz, tek beklentimiz vatandaşın teveccühü ve destekleridir dedi.

Orhan Yiğit Kimdir?

Yeniden Refah Partisi Büyükçekmece ilçe başkanı Orhan Yiğit; “1956 Sivas Suşehri Akıncı köyü doğdu, ilkokulu Sivas’ta, liseyi İstanbul Davutpaşa lisesinde bitirdi. Bağcılar’ da ikamet ederken tekstil işine başlamış 40 yıl bu işi yapmıştır. 2000’li yıllarda Büyükçekmece’de ikamet etmeye başlamış, 2007 yılında Saadet Partisi’nde göreve başladı. 2009 yılında ilçe başkanı olmuş, Saadet Partisinden ayrılarak, Yeniden Refah Partisinin kurulmasıyla ilçe başkanlığı görevine getirildi ve halen ilçe başkanı olarak görev yapmakta.

Haber: Nevin CAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniden refah partisi, start tv, orhan yiğit, nezir Karayün ile hürbakış, hasan akgün, Büyükçekmece haberleri, milli ekonomi kitabı, ekrem İmamoğlu, ibb, nezir Karayün, hürbakış, saadet partisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı